G NOKTASI ESTETİĞİ

G Noktası Nedir?
G-noktası veya diğer adı ile Gräfenberg noktası kadında vajiananın üst duvarında 3-4 cm içeride üretra'yı çevreleyen bir genital bölgedir. Alman jinekolog Ernst Gräfenberg'e atfen isimlendirilmiştir.
G Noktası nın kadın cinselliğindeki önemi son 10 yılda artan bir şekilde tartışılmaya başlanmıştır. Kadın orgazmının sadece klitoris değil G-noktası tarafından da ve çok güçlü bir şekilde tetiklenebileceği iddia edilmektedir.
Bulunduğu yer itibarıyla cinsel ilişki esnasında yeterli bir şekilde uyarılamadığı için, genelde bir çok kadının bu erojen noktadan habersiz bir şekilde yaşadığı iddia edilmektedir.G noktasını uyarmak için en iyi yol, erkeğin avucu yukarı bakacak şekilde orta parmağını 2. boğuma kadar sokarak hafifçe kıvırması ve parmak ucuyla vajina duvarını ileri geri uyarmasıdır.
G noktası estetiği, G noktası büyütme işlemi nedir?
Orgazm olamayan veya orgazm ile ilgili kısmi sorunları olan kadınlar için bu sorunun çüzümü için alternatif bir tedavi yöntemi olarak sunulmuştur. Amaç cinsel ilişki sırasında G NOKTASI nın daha kolay ve daha uzun süreli uyarılmasını sağlamaktır. Son yıllarda özellikle ABD’de başlayıp dünyaya yayılan “G shot” adı verilen G noktasını büyütme işlemi popüler hale geldi. Cinsel ilişkide haz ve orgazm olamama sorunu yaşayan kadınlara  uygulanan  G Noktası Estetiği olarak da isimlendirilen bu işlem içim jinekologlar arasında henüz kesin bir görüş birliği yoktur. “G Noktası estetiği işlemi cerrahi bir ameliyat sayılmaz; G noktasına doğal bir kolajen madde enjeksiyonu yapılarak bu noktanın büyümesi sağlanmaktadır. Bu işlem genel veya lokal anesteziyle yapılmakta, yaklaşık 3-5 dakika sürmektedir. G noktası büyütme işlemi sonrasında; cinsel ilişki sırasında uyarılma, haz ve memnuniyetin arttığı, orgazmın daha kolay , daha uzun  ve rahat gerçekleştiği iddia edilmektedir. İşlem sonrasında kişi normal hayatına aynı şekilde devam edebilmekte, hatta aynı gün ilişkiye girebilmektedir. G noktası estetiği için uygulanan ve bir çeşit dolgu maddesi olan kolajen maddenin etkinliği 4-6 ay sürmektedir. Bu süre bittiğinde yapılan işlemin etkisi azalmakta ve hasta tekrar arzu eder ise yeniden aynı şekilde kollajen doku enjeksiyonunu yapılması gerekmektedir.
G noktası estetiği fiyatları, ücretleri nedir?
G noktası estetiği ücretleri - fiyatları, bu işlemi yapan doktorun fiyat politikasına göre değişmekte ve 700-1000 TL arasında bir fiyata uygulanmaktadır.
 G. noktası enjeksiyonu uygun ve doğru seçilen hastalarda çok iyi sonuçlar vermektedir
 

İlgili Yazılar

Vajina Daraltma Ameliyatı

Kızlık Zarı Dikimi

Genital Estetik